سئو SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) چیست؟

بهینه‌سازی موتور جستجو،یا همان SEO مجموعه‌ای از روش‌ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی است که برای بهبود موقعیت وب‌سایت یا صفحه شما در نتایج موتورهای جستجویی مانند گوگل، بینگ و یا یاهو، اعمال می‌شود. این فرایند بهینه سازی به منظور افزایش ترافیک حضور کاربران و کیفیت فعالیت آنها بر روی وب‌سایت یا صفحه انجام می‌شود.

SEO  مخفف “Search Engine Optimization”و  بهینه سازی موتور جستجو ترجمه میشود. در واقع، هدف اصلی SEO این است که وب‌سایت یا صفحه مورد نظر به گونه‌ای بهینه شود که بهترین پاسخ برای جستجوهای کاربران را ارائه دهد و در بالاترین نتایج و سرچ های موتورهای جستجو قرار گیرد. این هدف ها از طریق اصلاح و ایجاد تغییرات در عوامل مختلفی مانند ساختار و محتوای وب‌سایت، استفاده از کلمات کلیدی، بهبود تجربه کاربری، سرعت بارگذاری صفحات، ایجاد بک‌لینک‌های مرتبط و سایر عوامل مرتبط با بهینه‌سازی موتورهای جستجو انجام می‌شود.

سئو یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ است که اگر در فضای آنلاین فعالیت داشته باشید یا به موضوعات مرتبط با آن علاقمند باشید، ناگزیر هستید که آن را استفاده کنید. ما در تیم چاره یکی از اصلی ترین خدماتی که در حوزه آنلاین و دیجیتال مارکنینگ ارائه میدهیم دوره بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان seo  است.
احتمالاً شما هم چنین جملاتی یا مشابه آن‌ها را زیاد شنیده‌اید:
«شما باید روی سئو سرمایه گذاری کنید.»
«شما دیده نمی‌شوید؛ اگر در صفحه‌ی اول گوگل نباشید اصلاً حضور شما در فضای آنلاین بیهوده است.»
«چرا سئوکار نمی‌آورید تا مسئولیت بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو را به عهده بگیرد؟»
«اگر سایت … هنگام جستجوی کلمه … در صفحه‌ی اول گوگل می‌آید، به خاطر یک سری تکنیک است. اسم این تکنیک ها سئو است.»

برای پاسخ به همه این سوالات ما در تیم چاره ،برنامه مدون و زمان بندی شده به شما ارائه میدهیم.

چرا SEO برای موفقیت آنلاین شما ضروری است؟

در دنیای دیجیتال امروز، حضور آنلاین برای هر کسب‌وکاری حیاتی است، اما فقط داشتن یک وب‌سایت کافی نیست. SEO یا بهینه‌سازی موتور جستجو، فرایندی است که از طریق آن وب‌سایت شما برای کسب بالاترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو، بهینه‌سازی می‌شود.

در اینجا چند دلیل کلیدی برای اهمیت SEO  توسط تیم آژانس تبلیغاتی تیم چاره آورده شده است :

افزایش دید در موتورهای جستجو: SEO به شما کمک می‌کند تا در بین هزاران وب‌سایت رقیب، جایگاه بهتری کسب کنید. این امر باعث می‌شود که مشتریان بالقوه بیشتری شما را ببینند. و اگر محصولی برای فروش دارید راحت تر در بین رقبا دیده شوید و انتخاب شوید. و یا اگر تولید محتوای متنی برای شما مهم است و میخواهید خدماتتان دیده شود ، هم میتوانید با سئو جایگاه مناسب تری پیدا کنید.

ترافیک هدفمند: با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با کسب‌وکارتان، می‌توانید ترافیک هدفمندتری را جذب کنید. این افراد بیشتر احتمال دارد که به مشتریان تبدیل شوند چون دقیقاً به دنبال آنچه شما ارائه می‌دهید هستند. به عبارت دیگر شما با سئو خیلی سریع تر به بازار هدفتان نزدیک میشوید.

مزیت رقابتی: در صورتی که وب‌سایت شما چه وب سایت فروشگاهی و چه وب سایت شرکتی و خبری، بهتر از رقبایتان بر اساس کلیدواژه‌های مرتبط بهینه‌سازی شده باشد، شانس بیشتری برای جذب مشتری دارید. SEO نقش بسیار مهمی در به دست آوردن برتری نسبت به رقبا بازی می‌کند. البته که این نقش کافی نیست و قطعا در کنار روش های تبلیغاتی دیگر تاثیرگذاری بالاتری خواهد داشت.

بهبود تجربه کاربری: Google مدام الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی و آپدیت می‌کند تا تجربه‌ی کاربری بهتری ارائه دهد. بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای SEO نه تنها به شما کمک می‌کند در رتبه‌بندی‌ها بالاتر بروید، بلکه تجربه‌ی کاربری را نیز بهبود می‌بخشد.

این تنها چند دلیل از مزایای فراوان SEO است. با استخدام یک آژانس تبلیغاتی متخصص در SEO، شما می‌توانید از این فواید بهره‌مند شوید و کسب‌وکار خود را به سطح بعدی برسانید.

چرا باید روی سئو سرمایه گذاری کنیم؟

مردم جهان روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند 
هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینک‌هایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمایش داده می‌شوند، نگاه نمی‌کنند.
کسی که از طریق کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو وارد فضای آنلاین شما می‌شود، در مقایسه با کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته‌اید، برای تبدیل شدن به یک مشتری هزینه‌ی کمتری خواهد داشت.
جستجو بر روی موبایل طی سال‌های اخیر همواره روندی افزایشی داشته و از سال ۲۰۱۵ به بعد، سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ بیشتر شده است. همچنین در حال حاضر، سهم دسکتاپ در میان ابزارهای اتصال به اینترنت در سطح جهان کمتر از ۵۰ درصد است

خدمات سئو در تیم چاره

خدمات SEO و بهینه سازی به صورت کلی بسیار متنوع میباشد. درمتن  زیر چند نمونه از مجموع خدمات اصلی SEO در آژانس تبلیغاتی تیم چاره آورده شده است:

  1. تحلیل وب‌سایت: ارزیابی کاملی از وب‌سایت برای شناسایی نقاط قوت و ضعف، ارزیابی رقابت، تحلیل کلمات کلیدی و تحلیل سایت رقبا.

  2. بهینه‌سازی محتوا: بهبود محتوای موجود با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، ایجاد محتوای جدید بهینه شده برای SEO و ارائه راهکارهایی برای افزایش محتوا.

  3. بهینه‌سازی تکنیکی: بهبود عملکرد وب‌سایت از نظر سرعت بارگذاری، بهبود ساختار URL، بهینه‌سازی تصاویر، بهبود ساختار سایت و افزودن نشانی‌های سایت به صورت ریزداده‌ها.

  4. بهبود تجربه کاربری (UX): بهبود موارد و موانعی که ممکن است تجربه کاربری فرد را مختل کنند، مانند زمان بارگذاری صفحه، طراحی ریسپانسیو و مرتبط بودن محتوا.

  5. ساخت لینک: ایجاد و مدیریت استراتژی لینک‌سازی، ایجاد پیوندهای ورودی (بک‌لینک) موثر از وب‌سایت‌های معتبر و مرتبط با حوزه فعالیت.

  6. مدیریت محتوا و وب‌سایت: بهبود ساختار وب‌سایت، به روزرسانی محتوا و مدیریت مناسبی از بخش‌های مختلف سایت.

  7. پایش و اندازه‌گیری: پایش عملکرد وب‌سایت با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل(سرچ کنسول – گوگل آنالایزو …) و  ارائه گزارش‌های عملکرد و پیشرفت به مشتریان.

  8. بهینه‌سازی موبایل(ریسپانسیو بودن در موبایل): اطمینان از اینکه وب‌سایت به درستی بر روی دستگاه‌های تلفن همراه نمایش داده می‌شود و تجربه کاربری موبایل بهینه است.

  9. سئو محلی: بهینه‌سازی وب‌سایت برای جذب ترافیک محلی و افزایش نمایش در نتایج جستجوی محلی.

  10. بازاریابی محتوا و اجتماعی: ایجاد و ارسال محتواهایی که مورد توجه جامعه هدف قرار می‌گیرد و به اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی.

این فهرست  بالا  یک راهنمای کلی است و ممکن است نیازهای خاص وب‌سایت و شرایط شرکت موردنظر شما بیشتر یا کمتر از این موارد باشد. برای گرفتن نتایج بهتر ، معمولاً انتخاب یک آژانس با تجربه در حوزه‌ی SEO و تبلیغاتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود . 

بهبود رتبه‌بندی گوگل سایت شما با تیم چاره

ما در تیم چاره با توجه به تجربه عملی و زیاد تیم حرفه ای خود ، این اطمینان را به شما میدهیم که در مسیر سئو و بهینه سازی سایتتان تمام تلاش خود را هم از نظر فنی و تکنیکال و هم از نظر محتوایی خواهیم کرد تا شاهد بهبود رتبه سایتتان در موتورهای جستجو  باشید. و در انتها با سرعت بیشتری به بازار هدف و مشتریان بلقوه خود برسید.

امروزه در دنیای دیجیتال، وب سایت شما نقشی پررنگ تر و چه بسا مهمتر از ویترین فروشگاه خواهد داشت. با یک طراحی سایت درست و بهینه سازی شده میتوانید، برندتان را به بهترین شکل نشان دهید و بین خود و رقبایتان تمایز ایجاد کنید.

جهت هماهنگی برای مشاوره در حوزه سئو و بهینه سازی وب سایت خود با تیم چاره میتوانید از طریق برگه مشاوره با ما فرم را پرکنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم. 

و یا میتوانید از طریق برگه تماس با ما با شماره های تیم چاره تماس بگیرید.

هزینه سئو سایت به چه صورت است ؟

هزینه‌های سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت معمولاً بسته به چندین عامل مختلف محاسبه می‌شود. این عوامل شامل میزان کار و زمان مورد نیاز برای انجام بهینه‌سازی، ابزارها و منابع مورد استفاده، میزان رقابت در  کسب و کار شما و … بستگی دارد. همچنین نوع وب سایت شما اینکه شرکتی و یا فروشگاهی باشد نیز در میزان هزینه آن تاثیر گذار خواهد بود.

 به صورت خلاصه چند عامل زیر مهم ترین اثر را رو قیمت خواهند داشت :

مدت زمان مورد نیاز: میزان زمانی که نیاز است برای انجام کارهای سئو، از جمله تحقیق کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، بهبود فنی وب‌سایت و ایجاد پیوندهای برگردان، تعیین می‌شود.

سطح رقابت در صنعت: در برخی صنایع، رقابت برای رتبه‌بندی در نتایج جستجو بسیار بالاست که ممکن است نیاز به هزینه بیشتری برای به دست آوردن نتایج مطلوب داشته باشد.

اندازه وب‌سایت: وب‌سایت‌های بزرگتر و پیچیده‌تر نیاز به کارهای سئو بیشتری دارند که ممکن است هزینه بیشتری نیاز داشته باشد.

نوع خدمات سئو: انواع مختلف خدمات سئو شامل بهینه‌سازی محتوا، بهبود فنی وب‌سایت، پیوند سازی، و مدیریت محتوا هستند که هر کدام هزینه متفاوتی دارند.

بنابراین، به منظور محاسبه هزینه سئو وب‌سایت، بهتر است با تیم ما تماس بگیرید تا به طور دقیقتر برآورد هزینه را دریافت کنید و میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت خود را مشخص کنید.

پیمایش به بالا